Tandemový seskok a vaše otázky

Je stanovena věková hranice, můžou například skákat děti?

Spodní věková hranice u dětí je 8 let. Do 18 let je tandemový seskok možný pouze se souhlasem rodičů. Horní věková hranice není dána. Nejeden jubilant s námi tak oslavil 80. a dokonce i 90. narozeniny.

Jak moc je to bezpečné?

Díky novým technologiím a větší kvalifikovanosti pracovníků lze v současné době považovat tandemové seskoky za bezpečné s nepatrným minimem rizika.

Vadí, když budu mít při seskoku dioptrické brýle nebo čočky?

Není problém, před tandemovým seskokem Vám půjčíme ochranné brýle, které máme k dispozici v různých velikostech a dají se tak použít i přes dioptrické brýle.

Vážím 108 kg a měl bych zájem si skočit, je to problém?

Určitě skákat můžete, Vaše hmotnost je důležitá především pro tandem pilota, který v určitých okamžicích při seskoku nese celu Vaši váhu. Pokud tedy vážíte 100 kg a více, je nutné nás předem kontaktovat. Maximální hranice hmotnosti pro pasažéra je 110 kg. Je určena nosností padáku.

Když skočím, nebude se mi během seskoku těžce dýchat, jaký je to pocit?

Určitě nebude, je to jen klamný pocit, který budete mít, když na sobě ucítíte nápor vzduchu. Doporučujeme však dýchat nosem než ústy. Okamžiky, které prožijete, si mnoho lidí nedokáže vůbec představit, a nelze je ani popsat. Je to naprostý útěk od problémů, odreagování a především vysoká dávka adrenalinu, kterou jste ještě nezažili. Budete padat z výšky 4 km téměř 1 minutu o rychlosti více než 200 km/h. a pád budete vnímat každým kouskem těla. 

Musím mít nějaké potvrzení od lékaře?

Není potřeba, zdravotní prohlídku nevyžadujeme. Pouze před seskokem podepíšete prohlášení, že netrpíte nějakou vážnou nemocí, která by znemožňovala tandemový seskok. (srdeční slabost, epilepsie, ztráty zraku, těžká mentální nemoc apod.) 

Co když se neotevře padák?

Padáky pro tandemové seskoky jsou speciálně konstruované pro 2 osoby a v případě, že by hlavní padák selhal, tandem pilot otevře záložní padák, který je stejně kvalitní jako padák hlavní. Všechny padáky jsou navíc vybaveny speciálním záchranným přístrojem CYPRES, který ve výšce 600 m nad zemí  bez zásahu tandem pilota otevře automaticky záložní padák. 

Co budu muset udělat já? Je to těžké, zvládnu to?

Těžké to určitě není, Vaše úloha je naprosto jednoduchá. Budete jen poslouchat rad Vašeho tandem pilota, který bude po celou dobu s Vámi a vysvětlí Vám vše, na co se ho zeptáte. Buďte v klidu, relaxujte a užívejte si ten pocit. Před tím, než vyskočíte, budete zavěšení v přístroji a prohnete tělo, v této pozici budete padat volným pádem do té doby, než tandem pilot otevře padák, během snášení k zemi si můžete vyzkoušet, jaké to je řídit padák a před samotným přistáním zvednete nohy a Váš tandem pilot měkce přistane. Vy se po celou dobu jen usmívejte, neboť Vás natáčí kameraman.

Můžu si s tandem pilotem během seskoku povídat?

Během volného pádu to není možné kvůli aerodynamickému hluku. Po otevření padáku Vám bude připadat, že je najednou naprosté ticho a pokud budete chtít ze sebe vychrlit pocity, samozřejmě můžete.

Jak dlouho trvá volný pád a let padákem?

Volný pád trvá přibližně jednu minutu a samotný let padákem 6 - 8 minut.

Nebude přistání na zem tvrdé?

Nemějte obavy, přistání s našimi tandem piloty je zhruba z výšky 20 centimetrů a dokonce dokážeme přistát bez problémů i s handicapovanými lidmi.

Dostanu po tandemovém seskoku nějaké osvědčení?

Ano, dostanete osvědčení se svým jménem, že jste absolvovali tandemový seskok.

Mám se nějak speciálně obléct?

Pro tandemové seskoky padákem není určena speciální výstroj, kterou musíte mít. V chladnějším počasí je ale lepší tepleji se obléct, nejlépe do pohodlného sportovního oblečení, jako obuv jsou nejvhodnější tenisky. Od nás dostanete zapůjčenu kombinézu, ochranné brýle a helmu.

Zruší se seskok, když bude špatné počasí?

V případě, že nám počasí nebude přát (silný vítr, déšť apod.), budeme Vás předem kontaktovat a domluvíme s Vámi jiný termín nebo pozdější hodinu. 

Může se před seskokem pít alkohol?

Trocha alkoholu na posilněnou neuškodí, ale rozhodně to nepřehánějte, abyste si mohli seskok vychutnat!

Je možné, aby byl můj seskok zdokumentován?

Určitě je to možné, dokonce to vřele doporučujeme, budete tak mít skvělou upomínku a můžete se tak lépe podělit o zážitek se svými přáteli a rodinou. Po celou dobu budete natáčeni profesionálním kameramanem (od přípravy na zemi, přes let letadlem, při volném pádu až po přistání). Kameraman bude ve Vaší blízkosti padat s Vámi a vše natáčet, takže radíme usmívat se. Celý seskok pak dostanete během hodiny kvalitně zpracovaný a ozvučený na DVD. Je možné objednat si také fotografie na CD.

Co když se mi dělá v letadle nevolno?

Nemusíte se bát žádné nevolnosti, zaručujeme, že přísun čerstvého vzduchu Vám dodá energii a sílu. Navíc let trvá maximálně 15 minut, takže na žádnou nevolnost ani nebudete mít čas.

Proč bych si měl vybrat zrovna tandemový seskok, budu z toho něco mít?

Zaručujeme, že když se rozhodnete pro tandemový seskok, nebudete litovat. Naprosto se uvolníte, utečete od každodenních starostí a problémy, které máte, Vám budou připadat zcela nepodstatné. Získáte vyšší sebevědomí a novou chuť do života. Budete naplněni novou energií a žádný jiný sport Vám nepřinese tak silný prožitek jako právě tandemový seskok!

Když někomu daruji tandemový seskok, musím domlouvat termín?

Nemusíte, termín si stanový až dárce poté co se s námi zkontaktuje. Rezervaci termínu je možné udělat i přes náš rezervační systém na internetu, příp. po telefonu.

Kolik dní (týdnů) předem se musí tandemový seskok objednat?

Čím dříve se objednáte, tím si budete moci vybírat z větší nabídky termínů. Rezervaci je ale možné uskutečnit třeba i den předem. Pokud je volné místo, není problém. K rezervaci termínu využijte náš rezervační systém nebo si zavolejte. Vždy se snažíme vyjít zákazníkovi vstříc nejen s vyhovujícím termínem, ale i místem seskoku. 

Tandemový seskok jsem si objednala, lae nemohu se dostavit...?

Nejlepším řešením je co nejdříve nás kontaktovat, abychom mohli Váš seskok přeložit na jiný termín.

Můžu předat dárkový poukaz, který je vystaven na moje jméno?

V případě, že nemůžete z jakéhokoliv důvodu poukaz využít, můžete ho darovat či předat někomu jinému. Na poukazy jména z tohoto důvodu neuvádíme.

Co když jsem dostal dárkový poukaz, ale nemůžu ho využít, lze ho vrátit?

Pokud nám poukaz zašlete s originálním dokladem o zaplacení, pošleme Vám peníze zpět na Váš účet.

Jak dlouho dárkový poukaz platí?

Platnost certifikátu je dva roky od data jeho vystavení. V individuálních případech lze platnost poukazu prodloužit.
 

Vyberte si kde si muzete skocit . . .

letiste

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Přemýšlíte o tandemovém seskoku kurzu, ale potřebujete vědet ještě více informací?
Chtěli byste být informováni o aktuálních akcích či slevách?

Vyplňte, prosím, následující formulář, budeme Vás kontaktovat.

JMÉNO A PŘÍJMĚNÍ

TELEFON

EMAIL

TEXT DOTAZU

Napište výsledek

NAŠE AKCE

Tandemové seskoky nad mořem

Sezóna pro tandemové seskoky u JUMP-TANDEM neskončila. Skáčeme nad mořem v Chorvatsku.

Blížící se konec sezóny

 Letošní poslední možnosti skočit si tandemový seskok v Prostějově.

Mistrovství Evropy v Prostějově

V záři proběhlo v Prostějově Mistrovství Evropy v parašutismu.

Dětský letecký den

Na letišti v Prostějově proběhl v neděli 7.6.2009 Dětský letecký den

Všechny novinky >>

KALENDÁŘ AKCÍ

Sponzor stránek

Pokud chcete absolvovat svůj tandemový seskok na letištích v Brně nebo Prostějově, pak jedině s firmou JUMP-TANDEM.

Neváhejte! Tandemový seskok je skvělý adrenalinový dárek skoro pro všechny. Skočte si s profesionály z JUMP-TANDEMu.

2008 - 2010 © Tandemovy-seskok.com

design by ANO Agency s.r.o.